elisamatilda: Fem en fredag v. 33: Övergång
- Vad känns mest nytt i ditt liv just nu? Träningscykeln
- Vilken färg känns som mest ”du” just nu? Grön
- Vad är det första tecknet på höst för dig? Gula löv
- Vilken vana vill du ta med dig in i hösten från sommaren? Altanfrukost
- Vilken höstrutin längtar du efter att återuppta? Filmstudion
dags för goda vanor igen 🍁
SvaraRaderaja, en får försöka rätta till sig!
RaderaTräningscykel!!!!!!! Imponerande!
SvaraRaderarättsvarat! dottern säger att den inte bara är till för att hänga kläder på. vet inte vad hon menar med det
RaderaCoolt med träningscykel, mycket bra vana att fortsätta med!
SvaraRaderaTrevlig helg!
det borde ju gå att göra till en vana för att inte säga ett behov. är du möjligen bokologen?
Raderaen gång blev du imponerad två gånger!
SvaraRaderajag har kanske redan svarat? lite förvirrad blir jag
SvaraRaderaJag har aldrig lyckats bli vän med träningscykeln!Och ont i rumpan får man...ler
SvaraRaderaAltanfrukost är så mysigt, här har det varit nästan för varmt trots parasoll, kan det bero på att min frukosttid är mera brunchtid...Trevlig helg
ja, det där med skavet i rumpan är bekymmersamt. jag försöker lägga något mjukt mellan mig och sadeln. de där utefrukostarna är härliga. ärdet för. armt flyttar jag ut bland de stora träden
RaderaHoppas att du kommer använda din träningscykel fler gånger än vad jag gör. Det gäller att ha disciplin, och det verkar jag inte ha.
SvaraRaderaOm du vill njuta lääääänge på din altan, skaffa en infravärmare. Det har jag gjort och då går det att sitta ute vid cirka fem plusgrader (med dunjacka på).
jag hoppas också på den däe träningscykeln. vi har infravärme på altanen vid sommarhuset och det är så härligt
RaderaToppen med en träningscykel, önskar vi hade mer plats här hemma, så hade jag också köpt en! Hoppas på flera balkongfrukostar innan det blir för kallt!
SvaraRaderaden här cykeln tar ingen plats alls och är jättelätt att fälla ihop. utefrukostar är underbara
RaderaAltandfrukost låter onekligen trevligt. Det är väl också ganska underskattar att ändå bara ta sig för att känna att detta känns härligt för en.
SvaraRaderaja, det är ju enklast tänkbara att ta med frukosten ut och det ger frisk luft och en ser grönt gräs och några tappra rosor som kämpar på i torkan
RaderaTräningscykel, inte illa!
SvaraRaderaGula löv, håller med - de kan komma under en torr sommar också, men påminner om stundande höst.
visst är det torkan som ställer till de gula löven. nu är det alldeles för torrt och vattnet börjar tryta på sina ställen
SvaraRadera